VĚDA.LAB test LEDVINY 1ks

Tip
222 Kč
Objednáno
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení

Samodiagnostický test pro detekci albuminu v moči. Albumin je bílkovina produkovaná játry a je jedním z proteinů krevní plazmy. Za normálních okolností albumin není přítomen v moči, resp. jen ve velmi malém množství, zvýšená úroveň albuminu signalizuje poruchu filtrační funkce ledvin.

Jaké jsou výhody Rychlotestu Ledviny ?

 • Jednoduché a rychlé použití
 • Okamžité výsledky
 • Test může provést kdokoli a to jednoduše u sebe doma
 • Výsledek již za 10 minut

Otestujte si své zdraví snadno a rychle pomocí Testu Ledviny. Kontrolou hladiny albuminu lze odhalit případné poruchy ledvin již v prvotním stadiu, díky čemuž se může s léčbou začít včas. Neváhejte a otestujte se!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak funguje Test Ledviny?

Albumin je bílkovina produkovaná játry a je jedním z proteinů krevní plazmy. Za normálních okolností albumin není přítomen v moči, resp. jen ve velmi malém množství. Zvýšená úroveň albuminu signalizuje poruchu filtrační funkce ledvin.

Test Ledviny je samodiagnostický test pro rychlé stanovení přítomnosti albuminu v moči. Pokud ledviny fungují správně, albumin v moči není přítomen nebo dosahuje maximální hladiny do 10mg/l.

Jaké jsou výhody Rychlotestu Ledviny?

 • Jednoduché a rychlé použití
 • Okamžité výsledky
 • Test může provést kdokoli a to jednoduše u sebe doma
 • Výsledek již za 10 minut

Jaké jsou symptomy poruchy ledvin?

Osoby s nemocnou ledvinou nemají v počátečním stadiu žádné symptomy, dokud se nedostanou do pozdější fáze onemocnění. Právě proto je prevence a pravidelná kontrola tak důležitá!

Komu doporučujeme provést Rychlotest Ledviny

 • diabetikům (jednou ročně)
 • osobám s vysokým krevním tlakem (jednou ročně)
 • v rámci odhalení možné poruchy ledvin v počátečním stadiu se provedení tohoto testu doporučuje skutečně každému

V krátkosti o fungování ledvin

Ledviny hrají v organismu rozmanitou roli, vykonávají vylučovací, detoxikační a regulační procesy. Ledviny jsou sudým orgánem, který čistí krev od nečistot prostřednictvím moči a také regulují bilanci tekutin, acidobazickou rovnováhu, produkci červených krvinek, metabolismus vápníku a také krevní tlak. Ledviny vykonávají obrovskou filtrační práci, protože za minutu přes ledviny projde více než litr krve.

Albumin je bílkovina produkovaná játry a je jedním z proteinů krevní plazmy. Za normálních okolností albumin není přítomen v moči, resp. jen ve velmi malém množství. Zvýšená úroveň albuminu signalizuje poruchu filtrační funkce ledvin. Pokud ledviny fungují správně, albumin v moči není přítomen nebo dosahuje maximální hladiny do 10mg/l.

Diabetici a osoby trpící vysokým krevním tlakem jsou zvláště rizikové

Vysoká hladina krevního cukru a krevního tuku, jakož i cukrovka a vysoký krevní tlak mohou způsobit nadměrné vylučování bílkovin prostřednictvím moči. Právě proto by si diabetici a osoby trpící vysokým krevním tlakem měli kontrolovat moč pravidelně, protože právě oni patří co se týče možného poškození ledvin do ohroženější skupiny. Časné rozpoznání poruch ledvin může snížit riziko jejich vážnějšího poškození. Porucha ledvin zvyšuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění, tedy pravidelná kontrola ledvin je důležitá iz hlediska zachování zdravého srdce.

Co obsahuje Test Ledviny?

Balení obsahuje materiál potřebný k provedení testu:

1 ks zalepená hliníková kapsa, obsahující:

 • 1 testovací proužek
 • 1 sáček s vysoušedlem

Balení obsahuje ještě:

 • 1 plastový kelímek pro sběr moči
 • 1 ks návod k použití

Upozornění: Ochranný sáček otevřete pouze tehdy, jste-li připraveni provést test. Sáček s vysoušedlem není určen k použití, nemá se otevírat.

Kdy by měl být test proveden?

Nejlepší je provést test brzy ráno a to z odchycené první ranní moči.

Postup

 • 1. Do přiloženého plastového kelímku zachyťte trochu moči. (Výška vzorku v plastové nádobě má být mezi 1 – 1,5 cm)
 • 2. Roztrhněte ochranný sáček (v zářezu), vyjměte z něj testovací proužek, držte jej za označený konec.
 • 3. Umístěte testovací proužek kolmo do kelímku s močí, do jeho zářezu. Počkejte 5-10 sekund.
 • UPOZORNĚNÍ: hladina moči nesmí přesáhnout modrou vodorovnou čárku na proužku pod malými šipkami.
 • 4. Vyjměte testovací proužek z nádobky a položte jej na vodorovné suché místo. Počkejte na reakci.
 • 5. Po uplynutí 10 minut vyhodnoťte test. Nevyhodnocujte po více než 15 minutách.

Vyhodnocení výsledku

 1. Pozitivní výsledek: Intenzita zbarvení kontrolní čárky je mnohem silnější než intenzita testovací čárky. Tento výsledek signalizuje, že hodnota albuminu Vaší moči přesáhla hranici 20mg/l. Zopakujte test použitím nového proužku. Při opětovném pozitivním výsledku doporučujeme navštívit lékaře.
 2. Mezní hodnota: Intenzita zbarvení kontrolní a testovací čárky je stejná. Tento výsledek znamená, že v testované moči je hodnota albuminu na hodnotě mezi 10 a 20 mg/l. Čas od času zkontrolujte hladinu albuminu Vaší moči.
 3. Negativní výsledek: Výsledek testu je negativní, pokud intenzita zbarvení testovací čárky mnohem silnější, než je intenzita kontrolní čárky. Tento výsledek znamená, že hodnota albuminu v testované moči je méně než 10 mg/l.
 4. Neplatný výsledek: Na testovacím proužku se neobjeví žádná čárka. V tomto případě není možné vyhodnotit test co se musí považovat za neplatný výsledek a doporučujeme Vám zopakovat test novým proužkem a čerstvým vzorkem moči.

Doplňkové parametry

Kategorie: Diagnostické testy
EAN: 5999563220091

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: