VEDA.LAB test Játra 1ks

Tip
414 Kč
Objednáno
Můžeme doručit do:
29.12.2023
Možnosti doručení

Samodiagnostický test pro kontrolu fyziologického stavu jater z kapky krve.

Úloha jater je nezbytná pro zdravé fungování těla. Pomáhá absorbovat živiny, v odstraňování toxických látek z krve, při vylučování bílkovin a při skladování energie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

V případě problémů souvisejících s játry se mohou vyskytnout mimo jiné následující příznaky: tmavá moč, stolice světlé barvy, ztráta chuti k jídlu, nažloutlé zbarvení očního bělma nebo kůže (žloutenka), zvětšení břicha, celková slabost těla, únava.

Onemocnění jater mohou mít mimořádně mnoho důvodů, jako je například hepatitida, vedlejší účinky určitých léků, jaterní cirhóza v důsledku nadměrné konzumace alkoholu, jakož i abnormální nadváha, zejména spojené s onemocněními diabetes nebo hypertenze. Úloha jater je nezbytná pro zdravé fungování těla. Pomáhá absorbovat živiny, v odstraňování toxických látek z krve, při vylučování bílkovin a při skladování energie.

Existuje mnoho testů na posouzení stavu jater,nejběžnější je transaminální (ALT a AST) enzymový průzkum. Tyto enzymy se uvolňují z jater následkem nemoci nebo poranění.

Test na zjištění stavu jater je rychlotest, který slouží k měření zvýšené hladiny ALT a AST, pro jehož úspěšné použití stačí jedna kapka krve odebraná z bříška prstu.

Test se skládá z plastové kazety, která obsahuje kartu se dvěma oddělenými zónami pro detekci transamináz (červená barva, je-li pozitivní) a kontrolní plochu (modrá barva).

INFORMACE

Krabice obsahuje pomůcky potřebné k provedení testu, jako:

1 ks zapečetěný hliníkový sáček, v něm:

• 1 ks testovací kazeta

• 1 ks plastová pipeta

• 1 ks vysoušecí sáček

1 ks sterilní lanceta k odběru krve

1 ks lahvička s kapátkem, která obsahuje 1 ml pufrového roztoku

1 ks alkoholová utěrka

1 ks návod k použití

POZOR: Hliníkový sáček otevřete pouze tehdy, pokud jste vše připravil k provedení testu! Vysoušecí sáček není součástí testovacího postupu

NÁVOD K POUŽITÍ

Pro úspěšné provedení testu je zapotřebí vhodné prostředí. Obsah krabice umístěte na čistý, suchý a rovný povrch, například na stůl, a postupujte podle pokynů uvedených níže:

1. Umyjte si ruce mýdlem a opláchněte čistou vodou! Použijte čistý ručník!

2. Roztrhněte ochranný obal (u zářezu) a vyjměte z něj test a pipetu, poté vyhoďte hliníkový a vysoušecí sáček!

3. Připravte lancetu: držte ji opatrně v rukou, abyste ani náhodou nestiskl aktivační knoflík! Otočte víkem lancety o čtvrt otáčky tak, abyste pocítil oddělení víka od lancety. Potom pokračujte v kroucení (2-3 otáčky), ale netahejte, jen otáčejte. Po odstranění víko vyhoďte. (obrázek c.1-2)

4. Očistěte některé bříško prstu alkoholovým tamponem. Prst lehkým tlakem masírujte směrem k jeho bříšku, aby se prokrvil.

5. Silně přitlačte lancetu, způsobem uvedeným na obrázku, k očištěnému bříšku prstu. Stiskněte aktivační tlačítko. (obrázek č.3)

6. Špička lancety se okamžitě po píchnutí automaticky a bezpečně vrátí do výchozí polohy. Lancetu nepoužívejte opakovaně!

7. Vytvoření kapky krve podpořte masírováním bříška píchnutého prstu. (obrázek č.4)

8. Přidržte pipetu ke kapce krve, stiskněte konec pipety a pomalým uvolněním nasajte krev až po označení/čárku uvnitř pipety. Nemačkejte mezitím znovu konec pipety! Pokud krev nedosáhne označení, znovu pomasírujte bříško prstu, abyste získal ještě málo vzorku. Snažte se, jak jen lze, zabránit vzniku vzduchové bublinky. (obrázek č.5)

9. Vzorek krve naneste stisknutím pipety do kulatého okénka testovací kazety způsobem, jak je uvedeno na obrázku. (obrázek č.6)

10. Počkejte, až se krev absorbuje z okénka. (30-40 sekund). Potom odstraňte modrý uzávěr láhve s obsahem pufrového roztoku (bílý uzávěr nechte neporušený), držte ji ve svislé poloze a pomalu v intervalu 2-3 sekund nakapejte přesně 4 kapky pufrového roztoku do testovacího okénka ). (obrázek č. 7). Testovací kazetu nechte ve vodorovné poloze, nepohybujte jí.

11. Výsledek odečtěte v rozmezí 10 až 15 minut. Nevyhodnocujte test do 10 minut a po 15 minutách!

VYHODNOCENÍ VýSLEDKU

Barevná intenzita pásků, které se objeví, neovlivňuje výsledek!

1. Negativní výsledek

Na kontrolní ploše se objeví pouze jedna čárka, pod označením C. Tento výsledek znamená, že hladina transamináz v krvi je normální, Vaše játra funguje normálně.

2. Pozitivní výsledek

Na kontrolní ploše se objeví dvě čárky: pod označeními T a C (nezáleží na tom, nejsou-li stejné intenzity). Tento výsledek znamená, že hladina jednoho nebo obou druhů transamináz je vyšší, než normální hodnota (80 IU/L).

3. Neplatný výsledek

Považuje se za neplatný výsledek, pokud na kontrolní ploše se neobjeví ani jedna čárka, ale pokud je viditelná barevná čárka pouze pod označením T. V obou případech je test nevyhodnotitelný, doporučuje se opakování testu novým rychlotestem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: