Prací soda - uhličitan sodný Tierra Verde 5 kg

Značka: Tierra Verde
241 Kč
Vyprodáno
Můžeme doručit do:
29.12.2023
Možnosti doručení
Uhličitan sodný (Na2CO3) - prášková soda na praní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prací soda - uhličitan sodný Tierra Verde 5 kg

Změkčuje vodu a tím chrání pračku před usazováním vodního kamene. Rozpouští tuk a odstraňuje skvrny z textilu, přidává se na praní a namáčení silně znečištěného prádla (ponožky, pracovní oděvy, ručníky). Prací soda je jednou ze základních surovin při výrobě domácího pracího prášku a mýdlového slizu, které patří k nejlevnějším a nejekologičtějším způsobům praní (pokud je použito vhodné mýdlo bez syntetické chemie, parfémů, barviv, palmového oleje).

Použití:

PŘI TVRDÉ VODĚ: Usnadněte si práci a zjistěte si tvrdost vody Testovacím páskem . Prací soda nezměkčuje všechny druhy tvrdosti vody, v takovém případě doporučujeme tvrdou vodu upravit Změkčovačem vody, který výrazně snižuje spotřebu pracího prostředku a omezuje usazování sraženin v textilu (zaprání, šednutí prádla) a v pračce.

NA SKVRNY: Skvrny před praním ošetříme Žlučovým mýdlem nebo Olivovým mýdlem s citrónovým extraktem.

RECEPT PRO MÝDLOVÝ SLIZ: Nastrouháme 1 ks mýdla na praní (cca 170-180 g), nebo Mýdlových vloček a do 10 l kbelíku nalijeme horkou vodu. Přidáme 100-150 g prací sody a důkladně rozmícháme. Můžeme použít také tyčový mixér. Pozor na překročení množství sody, mohlo by dojít k zašednutí prádla. Dolijeme horkou vodu a opět promícháme. Na bílé prádlo doporučujeme bělící prášek PUER, jako prevenci zašednutí přidejte do zásobníku na aviváž Plákadlo prádla. Pro posílení pracího účinku doporučujeme přidat Vločky ze žlučového mýdla. Potom kbelík zavřeme víkem a necháme odstát. Následující den je sliz hotov.

DÁVKOVÁNÍ: cca 250-300 ml na jedno běžné praní. Mýdlový sliz není vhodný pro praní syntetických materiálů (např. plenek z polyesterového fleecu). Mýdlový sliz se nehodí k praní v tvrdé vodě.

RECEPT NA PRACÍ PRÁŠEK NA PRANÍ: Smícháme sodu na praní s najemno nastrouhaným mýdlem na praní nebo s Mletým olivovým mýdlem na praní v poměru 4: 1 (např. 400 g sody a 100 g mýdla). Pečlivě a opatrně promícháme. Dejte pozor, abyste se nenadýchali sody. Prášek zavřeme do kbelíku s víkem, jinak vysychá.

DÁVKOVÁNÍ : přizpůsobte velikosti pračky a množství prádla. Doporučujeme 2 až 3 lžíce na 5 až 6 kg prádla. Pokud budete mít na tmavém prádle po vyprání bílé zbytky prášku, příště uberte dávkování. Při praní bílého prádla a jako prevenci zašednutí přidáme lžíci bělícího prášku PUER.

Složení:

Uhličitan sodný (Na2CO3)

Bezpečnostní opatření: VAROVÁNÍ. Způsobuje vážné podráždění očí. Nevdechujte prach.

PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny, lze je snadno vyjmout. Pokračujte ve vyplachování. Vyhledejte lékařskou pomoc/ošetření. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Likvidace: Nespotřebovaný výrobek odevzdejte na sběrném dvoře pro zvláštní nebo nebezpečné odpady. Použitý obal po důkladném vyprázdnění/vypláchnutí odevzdejte do tříděného odpadu.

Obalová evoluce: Děkujeme, že zakoupením výrobku v papírovém sáčku netvoříte plastový odpad.

Chemický minimalismus: Suroviny pro výrobu drogerie Tierra Verde jsou vybírány tak, aby představovaly co nejmenší zátěž pro zdraví lidí i planety. Netestuje se na zvířatech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Praní
Hmotnost: 5000 kg
Konzistencia: tuhá
Certifikát: GOTS, PEFC, ECO GARANTIE

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: