Dr.Protect Ostropestřec Mariánský a Kopřiva kapky 50 ml

Novinka Tip
Značka: Dr.Protect
279 Kč
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
6.6.2023
Možnosti doručení

Za studena lisovaný olej z Ostropestřce mariánského a Kopřivy dvoudomé na podporu jater a celého organismu.

Ostropestřec mariánský podporuje:

 • trávení
 • jater a její detoxikaci
 • přirozenou obranyschopnost organismu
 • napomáhá udržovat normální hladinu cukru v krvi
 • normální činnost srdce
 • působí jako antioxidant

Kopřiva dvoudomá podporuje:

 • normální činnost ledvin a prostaty
 • vylučování vody z organismu
 • normální stav kloubů, pokožky, vlasů a nehtů


Výrobek neobsahuje žádné přídavné ani konzervační látky! Je vhodný pro vegetariány a vegany, neobsahuje lepek.

ikona-veganikona-bez-lepkuikona-vegetarian

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výživový doplněk obsahuje za studena lisovaný olej z Ostropestřce mariánského a Kopřivy dvoudomé za použití technologie, při které se zachovávají všechny cenné látky.

Příznivé účinky oleje z bodláku -Pestreca mariánského (Silybum marianum) byly známy již v antické době. V tradiční medicíně je pestrecový olej velmi oblíbený a považuje se za jeden z nejbezpečnějších přírodních prostředků. Olej se získává ze semen Ostropestřce mariánského lisováním za studena. Využití pestrecového oleje zahrnuje širokou škálu zdravotních problémů. Nejdůležitější složkou tohoto oleje je komplex účinných látek pod názvem silymarin (největší koncentrace silymarinu je v semenech, v menší koncentraci se nachází v listech a kořeni) což způsobuje, že rostlina, jakož i výtažky z ní mají především vliv na jaterní buňky.

Játra moderního člověk denně podstupuje zvýšenou zátěž vlivem znečištění životního prostředí, kosmetiky, čisticích prostředků, nevyvážené stravy s nadbytkem chemikálií, ztužených tuků, konzervantů, alkoholu, tabáku. Játrech škodí i stres, přepracování a mělké dýchání, užívání léků včetně hormonální antikoncepce, nebo léků na podporu plodnosti, proti bolesti a pod.

Ostropestřec mariánský působí jako antioxidant a podporuje:

 • normální trávení
 • funkci jater a její detoxikaci
 • podporuje přirozenou obranyschopnost organismu
 • přispívá k normální hladině cukru v krvi

Kopřiva dvoudomá podporuje:

 • normální činnost ledvin a prostaty
 • vylučování vody z organismu
 • normální stav kloubů, pokožky, vlasů a nehtů

Bohužel současná legislativa Evropské unie nám nedovoluje uvádět mnohé další významné účinky těchto cenných olejů. Informace jsou však snadno dostupné v knihách, časopisech a na důvěryhodných stránkách na internetu. Prosíme informujte se v zájmu Vašeho zdraví.

Obsah balení: 50 ml

Doporučená denní dávka: 5 kapek = 0,4 ml, 2x denně

Obsah silymarinu v denní dávce je 57,60 mg / v množství 5 kapek /

Země původu: Maďarsko

Doplněk stravy je odsouhlasen Úřadem veřejného zdravotnictví SR.

Upozornění: Doporučená denní dávka by neměla přesáhnout. Výrobek není vhodný pro děti do 3 let, těhotné a kojící ženy. Doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Skladujte do 25 ° C, na suchém, tmavém a chladném místě, mimo dosah dětí.

Játra je oprávněně považována za chemická laboratoř lidského těla, projevy její zhoršené funkce jsou:

 • problematická menstruace - velmi silné nebo slabé krvácení, bolesti před a během menstruace, PMS, cysty, myomy apod.
 • neplodnost a opakované potraty
 • narušená srážlivost krve
 • kožní problémy - ekzémy, akné, vyrážky
 • narušené trávení - zhoršené trávení mastných, těžkých jídel
 • náladovost, výbuchy hněvu
 • bolesti hlavy

Stav jater si můžete ověřit u svého lékaře jaterními testy (vyšetření z krve). Tímto způsobem se prokáží středně vážné až vážné stavy. Při mírném zhoršení jaterních funkcí jsou testy často ještě v normě, citlivější osoby však již mohou pozorovat zdravotní problémy.

Játra má úžasné schopnosti při tvorbě nových buněk a regeneraci jater - jaterní membrány. Tato má za úkol zachytit v krvi látky, které se vstřebaly přes stěny střev, ale pro náš organismus jsou nežádoucí. Pokud je poškozena jaterní membrána, v krvi kolují látky jako konzervanty, potravinářská barviva, zkrátka volné radikály. Volný radikál váže na sebe tuky a spolu s nimi se usazuje. Takto poškozená játra zvýšeně zachycuje tuky a stukovatie - ucpe se. Přitom by měla sloužit jako zásobárna výživových látek, které máme v přebytku, aby v době nouze dodala tyto látky do krve. Jater:

Hospodaří s energií - Játra přeměňuje (metabolizuje) vstřebané cukry, tuky a bílkoviny, připravuje je k použití v organismu. Játra skladuje energii a důležité látky (minerály, vitamíny) a podle potřeby je uvolňuje do krevního oběhu, tvoří žluč.

Odstraňuje jedovaté látky - Játra představuje důležitou vstupní bránu do organismu, působí jako filtr, který z protékající krve odčerpává škodlivé nebo jedovaté látky.

Má regenerační účinky - V játrech vznikají bílkoviny a další důležité látky - enzymy účastnící se na výrobě energie, hormony stimulující činnost ostatních orgánů a bílkoviny udržující rovnováhu tekutin v těle. Látky tvořené játry jsou základními složkami procesu srážení krve. Zachycuje a zpracovává i látky vznikající v těle.

Zásobuje tělo živinami - Játra skladuje energii a důležité látky (minerály, vitamíny) a podle potřeby je uvolňuje do krevního oběhu

Tvoří žluč - Žluč vylučovaná do střeva ovlivňuje vstřebávání tuků a některých vitamínů. Žlučí játra vylučuje nadbytečné látky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Produkty Dr.Protect vám přinášejí nejoptimálnější složení a množství vitamínů, minerálů, stopových prvků a rostlinných látek, které aktivním lidem, vášnivým, ale i rekreačním sportovcům pokryjí jejich vyšší spotřebu.

Všechny produkty mají certifikáty kvality PREMIUM QUALITY, GMP, HACCP a splňují přísné legislativní podmínky EU a SR.